איך תרוויחו עשרות אלפי שקלים באמצעות אינסטגרם בלי לצאת מהבית

אינסטגרם הפך בשנים האחרונות לאחד מכלי הפרסום החזקים ביותר בעולם. עם 500 מיליון משתמשים אקטיבים בכל חודש ומיליארדי תמונות העולות לפיד, מה הסיכוי שחברות הענק לא יקפצו על המציאה וינצלו את הפלטפורמה לפרסום?
אז כן, השנה פייסבוק החליטה לפתוח את פלטפורמת הפרסום שלה גם לאינסטגרם וכבר החלה לעורר מהפך בעולם הפרסום בעולם עם נתונים מטורפים. אבל קצת הרבה לפני שזה קרה יזמים ואנשי פרסום פרטיים חשבו איך לנצל את הכוח שיש בחשיפה באינסטגרם שאחוזי החשיפה לפוסט במומצע גובהה בעשרות אחוזים מזה שיש בפייסבוק. הם התחילו לצלם סלבס וידוענים שונים עם מוצרי פרסום שונים וככה בדרך סמויה לגרום למעריצים לרצות לקנות את המוצר ולהרגיש קולים – ("כי אותו ידוען או סלב גם לבש את החולצה, אז גם אני רוצה כזאת…" ומכך נובע חוק העדר).

אז איך תהפכו לאושיית אינסטגרם?

"אז למה בעצם שהאינסטגרם שלי יעניין מישהו?" "מי אני בכלל שאנשים יעקבו אחי?"
אינסטגרם טוב שמושך עוקבים רבים בדר"כ מספר סיפור מיוחד על אותו בן אדם שגורם לעוקבים להתחבר לאותו פרופיל. אז נכון שבחורה "כוסית" בביקיני זה תמיד פרופיל טוב לעקוב אחריו בשביל הרבה גברים. אך לא רק… יש המון פרופילים שבונים דמות מאחורי הפרופיל באמצעות תוכן מעניין ותפיסת חיים סביב נישה מסוימת ואף אפילו אימצו אסטרטגיות שלמות של פרסום מאחורי הפרופילים הללו. וכל זה עומד מאחורי תפיסה אחת פשוטה – תבחרו את התחום שאתם הכי טובים בו ותבנו סביבו את הפרופיל שלכם.

מתי תוכלו להרוויח כסף מהפרופיל שלכם?
זה תלוי בכמה גורמים:
– מספר העוקבים שיש לכם באינסטגרם
– מספר התגובות והלייקים שאתם מקבלים בכל פוסט
– תחום המאפיין את דף האינסטגרם שלכם (לדוגמא ספורט)
חברות המפרסמות באמצעות ידוענים באינסטגרם מחפשות פרופילים בעלי כמות עוקבים נכבדת העומדת על לפחות 10,000 עוקבים ומפלחים את הפרופילים שהם בוחרים עבור הפרסום לפי נישות שונות כמו שאמרו מקודם – ספורט למשל.
אם נבחרתם כאחד מהפרופילים המתאימים לקמפיין, סביר להניח שיצרו איתכם קשר כדי לשאול אתכם אם אתם בעניין.

מה אני מרוויח מזה?

מקובל לתת מוצרים מתנה לפרופילים יחסית חלשים העומדים על 10,000-20,000 עוקבים. לדוגמא המפרסם עושה קמפיין לנעלים – תקבל זוג במתנה!
פרופילים חזקים יותר מבקשים גם כסף בנוסף למוצר ויכולים להגיע גם לעשרות אלפי שקלים – לדוגמא בר רפאלי שמעריכים תמונה שלה לטובת קמפיין ב60,000 שקל!

 

איזה חברות עושות את הקמפיינים האלה ואיך להגיע אליהם?

משרד הפרסום החזק ביותר היום בתחום הוא Allenby בת"א שהקים מחלקה נפרדת הנקראת Leaders העוסקת בתחום ונותנת שירות למפרסמים ולמותגים החזקים ביותר בישראל. אם אתם אושיית אינסטגרם סביר להניח שהם יגיעו אליכם בעצמם!
אם הנכם מפרסם שמתעניין בשיווק באינסטגרם אתם מוזמנים לחפש אותם בגוגל תחת המותג לידרס.